Slide1 Slide2 Slide3 Slide4
Designed by

NewsFlash

W centrach ogrodniczych zaczyna się już ruch. Ludzie na razie jeszcze poszukują, wybierają przyglądają się oraz szacują swe finanse. Trzeba pomyśleć o urządzeniu ogródka. Dobrze jest wcześniej rozejrzeć się za niezbędnym sprzętem ogrodowym. W sklepach ogrodniczych pojawiają się już pierwsze meble plastikowe. Meble ogrodowe dostępne są w różnorodnych wzorach i cenach, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Więcej…
Drzewa

Wiele osób planuje mieć w swoim ogrodzie drzewa. Gdy zasadzimy małe drzewka potrzebują one bardzo dużo czasu aby wyrosnąć na drzewa. Wymagają również dużo pielęgnacji. Za drzewa ozdobne uważane są tuje, iglaki lub na przykład klony. Tuje mogą mieć bardzo różne kształty. Zależy to od naszego upodobania. Wystarczy przycinać te drzewka w odpowiedni kształt a zagwarantowane będziemy mieli niepowtarzalne ozdoby w ogrodzie. Iglaki mogą niekiedy posłużyć jako płot, gdy posadzimy je w szeregu odgrodzą nas one w przyszłości od wścibskich sąsiadów. Klony to drzewa, które idealnie nadają się do posadzenia przy wjeździe na naszą posesję. Różne odmiany klonów dają nam możliwość różnorodności kolorów.

Drzewa jak każde inne rośliny potrzebują pielęgnacji, w szczególności w pierwszych stadiach rozwoju. Należy je nawozić, podlewać, przycinać i dbać o to by nie zmarzły. Jednym ze sposobów na przymrozek jest obwiązywanie pnia drzewka słomą, zagwarantuje ona potrzebną drzewu temperaturę do przetrwania. Jednym z praktycznych zastosowań drzew w ogrodzie jest możliwość zamontowania hamaka między nimi. Stworzymy sobie dzięki temu kolejne spokojne miejsce do przemyśleń z widokiem na ogród.

 

 
Altanka z płaskim dachem

Na działkach czy ogródkach działkowych altanki przeważnie ma...

Ognisko

Na wielu posesja miejskich jak również na działkach znajduj...

Trawnik

Gdy mieszkamy na wsi lub mamy wykupioną działkę należy się ...

Warzywnik

Nieodstępny element ogrodu, przeważnie dla kobiety jest war...

Drzewa

Wiele osób planuje mieć w swoim ogrodzie drzewa. Gdy zasadzi...

Altany

Bardzo popularne są tak zwane altany ogrodowe. Jest to ideal...

Aquakon

Aquakon - projektowanie i wystój ogrodu

Flash

Wiklina

Wiklina, to jeden z materiałów, który wykorzystują producenci mebli do ogrodów. Materiał ten łatwo poddaje się obróbce, łatwo się go też lakieruje i maluje na różne kolory. Meble ogrodowe z wikliny nie są niestety bardzo trwałe. Wiklina jest delikatna i krucha, a pod wpływem wilgoci traci naturalny kolor i połysk. Wiklinowe meble ogrodowe trzeba bezwzględnie chronić przed deszczem. Błędem jest także osuszanie ich w promieniach gorącego słońca. Wiklina pozostawiona na słońcu nie tylko wysycha, ale zaczyna obsychać, co zwiększa jej kruchość. Meble ogrodowe wykonane z wikliny trzeba osuszać w przewiewnym miejscu pod dachem. Wiklinę często zabezpiecza się przed wilgocią poprzez pokrywanie jej lakierem odpornym na wodę. Mebli wiklinowych nie czyścimy na mokro.

Więcej…
Podlewanie

1Wszystkie rośliny potrzebują podlewania, nie wystarczy im woda opadowa. Podlewać rośliny podwórkowe powinniśmy w porze wieczornej ze względu na to że za dnia jest dużo słońca, które w połączeniu z wodą może spowodować wypalenie roślin. Jest wiele udogodnień dotyczących podlewania. Tradycyjnie można wziąć konewkę i podlewać wszystkie rośliny z osobna, możemy również wziąć do rąk wąż ogrodowy i podlewać rośliny ręcznie za pomocą węża. Możemy również zainwestować w spryskiwacz, który możemy ustawić na dogodny dla nas zasięg spryskiwania wodą. Nawadnianie roślin jest niezwykle ważne, powoduje ich wzrost oraz rozwój. Niezwykle ważne jest podlewanie roślin w regularnych odstępach czasowych.

Więcej…
Wypoczynek w ogrodzie

57Kto z nas nie lubi spędzać wiosennych, letnich i jesiennych godzin w zielonym, zacienionym, pełnym kwiatów i drzew ogrodzie. Niestety nie wszyscy mają to szczęście, że są właścicielami przydomowych ogródków i ogrodów. Ci, którzy korzystają z takiego dobrodziejstwa muszą zatroszczyć się o wyposażenie swoich ogrodów, jakim są meble ogrodowe. Każdy ogród wymaga wykonywania wielu różnych prac. Rośliny rosną lepiej i lepiej wyglądają jeśli świadomie troszczymy się o nie. Ale ogród to nie tylko miejsce pracy, to przede wszystkim miejsce wypoczynku.

Więcej…

Projekty domów

p8
Galeria projekty domow
p7
Galeria projekty domow
p1
Galeria projekty domow
p3
Galeria projekty domow
p6
Galeria projekty domow
p2
Galeria projekty domow
p4
Galeria projekty domow
p9
Galeria projekty domow

  • Meble tarasowe

    Dziś na obrzeżach polskich miast coraz częściej można spotkać piękne wille z pr...
Gości

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyki

Odsłon : 177611
 TOP ↑   Copyright: © AquaKon