Slide1 Slide2 Slide3 Slide4
Designed by

NewsFlash

W centrach ogrodniczych zaczyna się już ruch. Ludzie na razie jeszcze poszukują, wybierają przyglądają się oraz szacują swe finanse. Trzeba pomyśleć o urządzeniu ogródka. Dobrze jest wcześniej rozejrzeć się za niezbędnym sprzętem ogrodowym. W sklepach ogrodniczych pojawiają się już pierwsze meble plastikowe. Meble ogrodowe dostępne są w różnorodnych wzorach i cenach, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Więcej…
Drzewa

Wiele osób planuje mieć w swoim ogrodzie drzewa. Gdy zasadzimy małe drzewka potrzebują one bardzo dużo czasu aby wyrosnąć na drzewa. Wymagają również dużo pielęgnacji. Za drzewa ozdobne uważane są tuje, iglaki lub na przykład klony. Tuje mogą mieć bardzo różne kształty. Zależy to od naszego upodobania. Wystarczy przycinać te drzewka w odpowiedni kształt a zagwarantowane będziemy mieli niepowtarzalne ozdoby w ogrodzie. Iglaki mogą niekiedy posłużyć jako płot, gdy posadzimy je w szeregu odgrodzą nas one w przyszłości od wścibskich sąsiadów. Klony to drzewa, które idealnie nadają się do posadzenia przy wjeździe na naszą posesję. Różne odmiany klonów dają nam możliwość różnorodności kolorów.

Drzewa jak każde inne rośliny potrzebują pielęgnacji, w szczególności w pierwszych stadiach rozwoju. Należy je nawozić, podlewać, przycinać i dbać o to by nie zmarzły. Jednym ze sposobów na przymrozek jest obwiązywanie pnia drzewka słomą, zagwarantuje ona potrzebną drzewu temperaturę do przetrwania. Jednym z praktycznych zastosowań drzew w ogrodzie jest możliwość zamontowania hamaka między nimi. Stworzymy sobie dzięki temu kolejne spokojne miejsce do przemyśleń z widokiem na ogród.

 

 

Zobacz inne:
Altanka z płaskim dachem
Na działkach czy ogródkach działkowych altanki przeważnie mają płaskie dachy, pokryte papą. Takie rozwiązanie jest bowiem dużo tańsze w budowie, zwłaszcza jeśli
Ogrodzenie
Mając duży ogród trzeba poświęcić wiele czasu na jego pielęgnacje. Jednym z najcięższych roślin do ogarnięcia jest żywopłot. Można go posadzić zamiast stawiać płot. Jes
Warzywnik
6Nieodstępny element ogrodu, przeważnie dla kobiety jest warzywnik. Warz
Altanka z płaskim dachem

Na działkach czy ogródkach działkowych altanki przeważnie ma...

Ognisko

Na wielu posesja miejskich jak również na działkach znajduj...

Trawnik

Gdy mieszkamy na wsi lub mamy wykupioną działkę należy się ...

Warzywnik

Nieodstępny element ogrodu, przeważnie dla kobiety jest war...

Drzewa

Wiele osób planuje mieć w swoim ogrodzie drzewa. Gdy zasadzi...

Altany

Bardzo popularne są tak zwane altany ogrodowe. Jest to ideal...

Aquakon

Aquakon - projektowanie i wystój ogrodu


  • Meble tarasowe

    Dziś na obrzeżach polskich miast coraz częściej można spotkać piękne wille z pr...


Indywidualny basen

Czy naprawdę warto posiadać indywidualny basen? Oczywiście m...

Budowa basenu

Do niektórych tak naprawdę wszystkie sprawy związane z jakak...

Gości

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyki

Odsłon : 205461
 TOP ↑   Copyright: © AquaKon